ÚZEI představuje svoji činnost na veletrhu Země živitelka 2018

V Českých Budějovicích začal ve čtvrtek 45. ročník agrosalonu Země Živitelka tentokráte s podtitulem „100 let českého zemědělství“.

Ústav zemědělské ekonomiky a informací představuje svoji činnost na veletrhu Země živitelka 2018

V Českých Budějovicích začal ve čtvrtek 45. ročník agrosalonu Země Živitelka tentokráte s podtitulem „100 let českého zemědělství“. Mezinárodní výstava Země živitelka se řadí mezi nejvýznamnější zemědělské veletrhy v Evropě. Výstava opět uvítá více jak 600 vystavovatelů a přes 100 tisíc návštěvníků. Mezi pravidelné účastníky patří i Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) a Knihovna Antonína Švehly (KAŠ). Srdečně vás tedy zveme k návštěvě. Stánek ÚZEI naleznete v pavilonu T1 a dozvíte se v něm vše o našich odborných činnostech. Prezentace KAŠ je tradičně v rámci areálu Dětského zemědělského světa.

Vzhledem k významnému milníku, který náš stát překročí v říjnu tohoto roku, jsme se rozhodli i naši prezentaci na agrosalonu Země živitelka 2018 koncipovat v duchu tohoto jubilea. Blížící se výročí 100 let od vzniku Československa proto připomene projektem „100py českého zemědělství". Návštěvníci stánku Knihovny Antonína Švehly budou moci zažít příběh českého zemědělství od konce monarchie až do současnosti – příběh začínající používáním tažných zvířat a končící drony a dalšími technologiemi precizního zemědělství. A právě současnosti českého zemědělství, která je plná moderní techniky a technologií bude odpovídat i forma, kterou návštěvníky příběhem provedeme. Náš stánek se totiž stane místem, kde se bude rozšiřovat realita. Prostřednictvím aplikace virtuální reality rozpohybujeme tematickou grafiku i vaše obočí, které se zvedne úžasem.

Rozpohybovat realitu českého zemědělství budete moci nejen v Českých Budějovicích ve dnech 23. – 28. srpna, ale od září i v prostorách Knihovny Antonína Švehly v Praze.

24.8.2018
© 2018 ÚZEI | Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2 | Zobrazit na mapě