ÚZEI předal ceny vítězům Studentské soutěže časopisu Zemědělská škola

Ve čtvrtek 29. června 2017 patřila studovna Knihovny Antonína Švehly studentům středních škol a odborných učilišť. Ceny vítězům Studentské soutěže předala Pavlína Adam, ředitelka Odboru vědy, výzkumu a vzdělávání Ministerstva zemědělství a ředitel Ústavu zemědělské ekonomiky a informací Štěpán Kala.

Soutěž, která byla určena studentům zemědělských, lesnických, potravinářských škol a dalších škol a učilišť oborového školství, vyhlásil časopis Zemědělská – Pôdohospodárska škola (ÚZEI) ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a Asociací vzdělávacích zařízení pro rozvoj venkovského prostoru na počátku roku 2017. Práce studentů vyhodnotila odborná porota, která určila následující vítěze:

V kategorii 1. Podnikatelský záměr byla vyhlášena

1. cena za práci studentky z Obchodní akademie a Střední odborné školy zemědělské, Žatec, p. o.

V kategorii 2. Publicistický článek/slohový útvar se na prvních třech místech umístily studentky Střední odborné školy veterinární, Hradec Králové-Kukleny, Pražská 68.

Slavnostní předávání cen bylo doplněno programem pro vítěze, kteří měli možnost si prohlédnout nejen studovnu, výstavu výtvarných prací a historické dobové tisky ze zlatého fondu, ale také prostory Knihovny Antonína Švehly, které nejsou běžnému čtenáři dostupné.

Vítězky se za doprovodu pracovníků ÚZEI dále přesunuly do Národního zemědělského muzea, aby tak dokonale využily návštěvu hlavního města Prahy.

29.6.2017
© 2018 ÚZEI | Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2 | Zobrazit na mapě